суббота, 4 мая 2013 г.

Процедура здійснення державної реєстрації земельної ділянки і права власності на земельну ділянку



У разі, якщо Ви маєте державний акт на право власності на земельну ділянку, але цій ділянці не присвоєний кадастровий номер, це означає, що відомості про таку земельну ділянку не внесені до Державного земельного кадастру. Здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку можна лише після здійснення державної реєстрації земельної ділянки і присвоєння їй кадастрового номеру.

Важливо! 
Навіть без здійснення державної реєстрації земельної ділянки та прав на неї, Ваше право власності на земельну ділянку, що посвідчене державним актом, у жодному разі не припиняється та охороняється державою у повному обсязі. Ви маєте право без проведення будь-яких додаткових дій використовувати ділянку за цільовим призначенням, визначеним у державному акті. Крім того, ділянка може бути успадкованою.
 Але виключно після державної реєстрації права власності на земельну ділянку, Ви зможете:
  • продати, подарувати, обміняти земельну ділянку;
  • передати земельну ділянку іншій особі в оренду або на правах емфітевзису, суперфіцію;
  • встановити щодо земельної ділянки земельний сервітут,
  • ініціювати зміну цільового призначення земельної ділянки,
  • отримати кредит під заставу земельної ділянку.

Для внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру (її державної реєстрації) необхідно:

 КРОК 1

Замовити у землевпорядної організації виготовлення технічної документації з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Важливо знати!
Складання технічної документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати та скласти кадастровий план земельної ділянки. При потребі, землевпорядник відновить межові знаки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про Вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру. У подальшому це дозволить державним органам, при потребі, відновлювати межі Вашої ділянки і краще захистити Ваше право на землю. Технічна документація буде виконана у паперовій формі та у формі електронного файлу.

 КРОК 2

Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки у строки, встановлені договором. Межі земельної ділянки, при потребі, мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Технічна документація має бути складена у паперовій формі та у формі електронного документу.

 Важливо знати!
Земельний кодекс України встановлює обов’язковість погодження меж земельної ділянки із власниками та користувачами суміжних ділянок при проведенні кадастрових зйомок. Проте це не означає, що сусід може безпідставно відмовити у такому погодженні, вимагаючи перенесення межі на свою користь. Всі свої вимоги він має аргументувати і підтвердити документально. Доказами знаходження межі земельної ділянки у певному місці можуть слугувати державний акт на право власності на земельну ділянку сусіда, матеріали інвентаризації земель, дані БТІ тощо. А не підкріплену доказами відмову можна оскаржити у судовому порядку.

КРОК 3

Вам слід звернутися до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі Держземагентства України із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. Якщо інше не передбачено договором про розроблення документації, до цього органу має звертатись землевпорядна організація. До заяви додається:
  • копія документа, що посвідчує особу;
  • копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені (договір, довіреність);
  • копія документа про присвоєння податкового номера;
  • розроблена технічна документація із землеустрою у паперовому вигляді та у формі електронного документу;
  • документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.

Увага! Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835, плата за послуги з державної реєстрації земельної ділянки складає 65 грн.

 КРОК 4

Подана Вами заява на протязі 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства у районі (місті), за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, а межі Вашої ділянки не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє Вашу земельну ділянку у Державному земельному кадастрі і видає Вам Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номеру.

КРОК 5

Отримавши витяг із Державного земельного кадастру слід звернутись до Реєстраційної служби відповідного підрозділу Міністерства юстиції України за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.
До заяви додаються:

  •      копія документу, що посвідчує особу заявника;
  •      копія реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків (крім випадків, коли особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України);
  •    документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;
  •     документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);
  •      оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку,
  •      витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

КРОК 6

Подана Вами заява на протязі 14 днів розглядається Державним реєстратором , за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, Вам видається Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. З цього часу Ваше право власності на земельну ділянку зареєстровано державою.

Джерело http://zem.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий